کاترینا کایف

30 مارس 2021
0 211 بازدید

بیوگرافی کاترینا کایف

کاترینا کایف بازیگر و مدل هندی بریتانیایی سینمای بالیوود است. همچنین او در فیلم‌هایی به زبان تلوگو و مالایی ظاهر شده‌است.

کاترینا فعالیتش را در سال ۲۰۰۳ با فیلم ناموفق بوم آغاز کرد و در سال ۲۰۰۵ به کمک سلمان خان در فیلم موفق چرا من دوست دارم وارد سینما شد. در سال ۲۰۰۷ او با فیلم نام سلام لندن به موفقیت تجاری دست یافت و بعداً با بازی در فیلم‌هایی شریک، نژاد و سینگ پادشاه است شهرت مردمی به دست آورد. کهف سپس در نقش‌های برجستهٔ بیشتری در فیلم‌هایی که دارای موفقیت‌های بزرگی بودند همچون نیویورک، راجنیتی، تو دو بار زندگی نمی‌کنی، یک ببر، مادامیکه زنده‌ام، موج ۳، بنگ بنگ و تایگر زنده است و بهارات ظاهر شد. او از موفق‌ترین بازیگران هند در داشتن ویدئوهای پربیننده یوتیوب است و لقب باربی بالیوود را نیز دارد.

کاترینا در هنگ کنگ از یک پدر کشمیری هندی به نام محمد کهف و مادری انگلیسی به نام سوزانا تورگوت به دنیا آمد. هنگامی که او بسیار کوچک بود پدر و مادرش جدا شدند. کاترینا یک برادر و شش خواهر دارد. او و خانواده‌اش از هنگ کنگ به چین و سپس به ژاپن نقل مکان کردند، از آن جا هنگامی که هشت ساله بود به فرانسه رفت و پس از آن برای چند ماه کوتاه در سوییس، لهستان، آلمان، بلژیک و دیگر کشورهای اروپایی زندگی نمود. او پس از آن با خانواده‌اش به هاوایی نقل مکان نمود و سرانجام به سرزمین مادری اش انگلستان رفت. هر چند بیشتر فرض می‌شود که کاترینا اهل لندن است، او پیش از مهاجرت پایانی به مومبای تنها سه سال در آن جا زندگی کرد.

کاترینا کهف به سفارش آلویرا خان (خواهر سلمان خان) و به کمک سلمان خان در بالیوود با فیلم چرا دوست دارم بازیگری را آغاز کرد و همراه با شروع فیلم‌برداری این فیلم او وارد رابطه با سلمان خان شد اما بعد از سال ۲۰۰۹ رابطه سلمان و کاترینا رو به جدایی رفت. بعد از اولین همکاری کاترینا با رانبیر کاپور شایعه‌های زیادی از دوستی صمیمی آن‌ها در رسانه‌ها صورت گرفت. رابطه کاترینا و رانبیر در سال ۲۰۱۳ جدیت بیشتری گرفت و این دو به یکی از محبوب‌ترین زوج های بالیوود تبدیل شدند اما در سال ۲۰۱۶ از یکدیگر جدا شدند. رانبیر کاپور در اواخر سال ۲۰۱۷ با آلیا بات وارد رابطه شد.

فیلم های موفق و پرفروش کاترینا کایف

اولین موفقیت تجاری کاترینا کهف اولین همکاری مشترک با سلمان خان در سال ۲۰۰۵ با فیلم (چرا دوست دارم؟) بود وی در فیلم (سرکار/باحضور آمیتاب باچان)نیز حضور داشت.

کاترینا کایف در سال ۲۰۰۷ در چهار فیلم شریکدومین همکاری با سلمان خان استقبال بستگان سلام لندن درخشید و هر چهار فیلم در گیشه خوب عمل کردند و کاترینا به شناخت مردمی دست یافت.

کاترینا کهف در سال ۲۰۰۸ در ۳ فیلم حضور یافت که دو فیلم نژادسینگ شاه استدر گیشه خوب عمل کردند.

سال ۲۰۰۹ سال بسیار عالی برای کاترینا بود ، او در دو فیلم پرفروش (نیویورک)(داستان شگفت انگیز) حضور داشت و برای هردو فیلم نامز بهترین بازیگر زن در جشنواره فیلم فیر شد ، وی در فیلم (ضربه چپ و راست) نیز حضور داشت که عمل کرد خوبی داشت.

کاترینا کهف از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ در فیلم های پر فروش زیادی از جمله تیز مار خان راجنیتی عروس برادر من تو دوبار زندگی نمی‌کنی یک ببر/چهارمین همکاری با سلمان خان تا وقتی که زنده‌ام/اولین همکاری با شاهرخ خان دووم ۳/اولین همکاری با عامر خان بنگ بنگ حضور داشت و خوش درخشید.

وی در سال ۲۰۱۵ فانتوم و در سال ۲۰۱۶ بارها نگاه کنو وسواس – ۲۰۱۷ جگا جاسوسببر زنده است – ۲۰۱۸قاتلان هندوستان و زیرو حضور یافت که فقط فیلم ببر زنده است که دومین فیلم پرفروش سال هند و پنجمین فیلم پرفروش تاریخ هند که فروشی ۳۳۹ کروری داشت خوب عمل کرد بقیه فیلم ها شکست تجاری خوردند.

کاترینا کهف در سال ۲۰۱۹ فقط در فیلم زیبای بهارات ششمین همکاری مشترک با سلمان خان ایفای نقش کرد که به چهارمین فیلم پرفروش سال تبدیل شد.

کاترینا کهف با داشتن ۱ فیلم ۳۰۰ کروری ببر زنده است. ۲ فیلم ۲۰۰ کروری دووم ۳ و بهارات و ۴ فیلم بالای ۱۰۰ کرور قاتلان هندوستان یک ببر تا وقتی که زنده‌ام بنگ بنگ در رتبه اول برترین بازیگران زن حال حاضر صنعت فیلم هند است. کاترینا کهف پولساز ترین بازیگر زن بالیوود و جز برترین رقصنده‌های بالیوود بشمار می آید.

 

دیدگاه کاربران