0 410 بازدید

بیوگرافی نورا فاتحی

نورا فاتحی به اینگلیسی Nora Fatehi متولد ۶ فوریه ۱۹۹۲ میلادی است. او در کانادا متولد شد و رشد پیدا کرد. او به عنوان بازیگر، مدل و خواننده بالیوود شناخته شده است. اگرچه ملیت او مراکشی-کانادایی است اما این بازیگر ۲۸ ساله خودش را یک هندی می داند. آیتم آهنگ «Ek Toh Kum Zindagani» در فیلم «مرجاوان» آخرین کاری است که از او اکران شده است. فاتحی در فیلم «باغی۳» با بازی تایگر شروف هم حضوری افتخاری خواهد داشت.

کمتر کسی او را قبل از آیتم سانگ دیلبر از فیلم Satyamev Jayate در کنار جان آبراهام می شناخت. این آهنگ سکوی پرتابی برای نورا بود و تنها در عرض چندین ساعت این ویدئو در یوتیوب از مرز بیست میلیون بازدید کننده گذشت و تبدیل به نقطه ی عطفی برای نورا شد. در مورد گذشته ی نورا اطلاعات زیادی در دسترس نیست اما او از مادری کشمیری و پدری عرب در تورنتو کانادا به دنیا آمده است. مذهبش اسلام و یک برادر کوچکتر به نام عمر دارد.

نورا اولین فیلم خود را در فیلم بالیوود در Tigers of the Sundarbans بازی کرده اگرچه این فیلم موفقیتی در گیشه نداشت ولی برای شروع فعالیت نورا خوب بود . بعد از این فیلم بود که او در سری فیلم های telugu بازی کرد و در سال ۲۰۱۹ در فیلم معروف Starrer Bharat در کنار سلمان خان و کاترینا کایف بازی کرد.

نورا فاتحی به انگلیسی ، هندی ، عربی و فرانسه بسیار مسلط است  او تحصیلات خود را در مدرسه متوسطه Westview Centennial ، تورنتو به پایان رساند و بعد از آن ، فارغ التحصیل دانشگاه یورک ، تورنتو شد.

طبق گزارش ها ، نورا فاتحی ، پر پیشنهاد ترین بازیگر بخش رقص بالیوود است، ارزش خالص 1.5 میلیون دلار در سال 2021 دارد. بیشتر درآمد او از طریق موسیقی ویدیو های دارای کپی رایت است. طبق بسیاری از گزارش ها ، وی برای آخرین ترانه خود با Guru Randhawa در کلیپ Nach Meri Rani مبلغ ۴۵ لک روپیه دریافت کرده است.بطور کلی در سال ۲۰۲۱ ثروت تقریبی نورا ۱.۵ میلیون دلار تخمین زده شده است.

دیدگاه کاربران